ATADUY.

ATADUY.

icon

Getting all of the Nutrients you need simply cannot be done without supplements.

Nam libero tempore, cum soluta nobis eligendi cumque quod placeat facere possimus assumenda omnis dolor repellendu sautem temporibus officiis

0216 759 49 00

Bağlarbaşı Mah./ Çam sk. / No:24-5 /
Maltepe İstanbul

İş Ortaklarımız

img
shape

Unitron

MOXİ B-R
shape
shape
shape
img
shape

Unitron

MOXİ B-312
shape
shape
shape
img
shape

Unitron

STRİDE B-PR
100%

Güvene Dayalı

Şeffaf iletişime önem veriyoruz
100%

Kalite

Ürünlerimizin kalitesinden eminiz
100%

Çözüm Odaklı

Sorununuz her neyse birlikte çözeriz

Aksesuarlar

.. Ataduy İletişim ..

9 Şubemizle Hizmetinizdeyiz!

ATADUY İŞİTME CİHAZLARI tabelasıyla Türkiye’nin dört bir yanında hizmet vermeye sektörümüze ve müşterilerimize tüm Türkiye’deki iş ortaklarımızla birlikte değer katmaya devam ediyoruz. Hemen size en yakın şubemize uğrayarak kesintisiz işitme için ilk adımı atın!

Güler yüzlü ve yetkin çalışanları, hızlı teknik desteği ile hem benim hem de babamın işitme sorunumuza kesin çözüm getirdiler.

Selçuk Güler

Çok merkezi, kişiler misafirleri ile ilgili kendilerine teşekkür ederim

Veysel Boyacı

Güler yüzlü ve ilgili çalışanları ile her daim aileme ve dostlarıma tavsiye edebilecek kadar güvenilir yer

Erdoğan Albayrak

.. ATADUY İLETİŞİM ..

Blog Yazılarımız

February 20, 2024

Vertigo İşitme Kaybına Sebep Olur mu?

  • Post By - admin
  • 3
  • 347 Views
November 23, 2023

İşitme Cihazı Seçimi Nasıl Yapılır?

  • Post By - admin
  • 1
  • 715 Views
November 23, 2023

Kulak Yaşı Ölçme

  • Post By - admin
  • 2
  • 696 Views

.. Ataduy İletişim ..

Sıkça Sorulan Sorular

İşitme cihazı seçimi yapılırken bir işitme cihazı satış ve uygulama merkezinden destek alabilirsiniz. İşitme cihazına karar vermek için işitme kaybı türü ve cihazı kullanacak kişinin istekleri ölçüt olarak kullanılmaktadır. Satın alacağınız işitme cihazının ISO, CE FDA kalite belgesine sahip olmasına dikkat etmelisiniz. Ayrıca işitme cihazı satın almayı düşündüğünüz firma T.C. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’nın garanti kartına ve Satış Sonrası Servis Hizmet Yeterlilik Belgesi’ne sahip olmalıdır.

İşitme cihazı satışı işitme cihazı satış ve uygulama merkezlerinde yapılmaktadır. Bu merkezlerde alanında Uzman Odyolog, Odyometrist ya da sertifikalandırılmış işitme uzmanlarının yaptığı işitme testleri ile işitme kaybı derecesi belirlenir ve kişiye uygun olan cihaz seçilir. İşitme cihazı satış ve uygulama merkezlerinde işitme cihazı seçimi ve aynı zamanda cihaz servis hizmeti verilmektedir.

İşitme cihazı kullanan bireyler B sınıfı sürücü belgesi alabilirler fakat ticari araç kullanmayacakları sürücü belgelerine işlenmektedir. İşitme kaybı yaşayan bireylerde bir kulak normal duyuyorsa işitme cihazı kullanılan kulakta işitme seviyesi 50 dB olmak şartıyla B ve F sınıfı sürücü belgesi alabilmektedirler. İşitme cihazı kullananlar A1, A2, C, D, E, G sınıfı sürücü belgesi alamamaktadır.

İşitme cihazları sesi daha güçlü hale getiren cihazlardır. Ses dalgalarını yakalar ve bunları elektrik sinyallerine dönüştüren mikrofondan, bir güçlendiriciden ve hoparlörden oluşmaktadır. Kulağa takılan ve seslerin içinden geçerek sesin ulaşmasına yarayan kulak kalıplarının farklı renkleri vardır. Hangi marka ya da model alırsanız alın işitme cihazı kırmızı sağ kulağa takılır, işitme cihazı mavi renk olan ise sol kulak içindir.

İşitme cihazları kulağın içine ya da arkasına takılan küçük elektronik cihazlardır. Bazı sesleri daha berrak ve yüksek hale getirir. İşitme kaybı olan bir kişi bu şekilde duyabilir, iletişim kurabilir ve yaşam kalitesi düşmeden günlük aktivitelere daha eksiksiz bir şekilde katılabilir. Bir işitme cihazı, insanların hem sessiz hem de gürültülü durumlarda daha iyi işitmesine yardımcı olmaktadır. Artık duymadığınız yeni sesler veya eski sesler keşfedebilirsiniz. İşitme cihazı kullanırken kendinizi yeni sesler fark ederken veya eski seslere yeniden bağlanırken bulabilirsiniz, örneğin dalgaların çarpması, zeminin gıcırdaması veya klavyenin tıkırtısı gibi.